Mini Gölüm

Evet arkadaslar çoğumuzun hayali kendi başına sadece yem ve izlemesi olan bi akvaryum yaptım.
Karar vermek 1 saatimi aldı inşaa etmek 4 ayımı diye bilirim. Ama hala eklemeler yapıyorum.
Çok zor değildi büyük bir cam akvaryumu çöpün yanında buldum ve ufak bir çatlak onarımından sonrası 1 sene kadar evde bekledi.

Eşimin ben bunu artık atıyorum demesiyle çocukluk gençlik dönemlerimden kalan bir heycan bir fırtına koptu içimde.

Çocukluğumda gençliğimde ailemin arkadaslarımın hevesiyle yarım yamalak amatörce ve hatta amatörce bile yanında profesyonelce sayılır dediğim yöntemlerle kurduğum ve heba ettiğim her kayboluşta üzüldüğüm akvaryumum geldi aklıma.... bu sefer yarım kalsın eksik kalsın istemedim ve bir anda ayaklanıp ben bu akvaryumu çöpün yanından eve kadar atmak için taşımadım dedim. Bu arada oturduğum site sakinlerinin tuaf alaycı bakışları (belkide ben öle hissetim) sosyal açıdan benim için baya zor bi karardı çünkü. Yarım kalan hayalimi belkide bir başkasının attığı hayalde bulurum düşüncesiyle aldım sanırım.
Yaptım sanırım istediğime hayalime yakın bi akvaryum yaptım. Kendi başına bensiz sadece izleye bileceğim bir akvaryum. Büyüklüğüyle uğraşıyla görüntüsüyle tatmin edici olacak bir akvaryum..... 5 ay oldu suan su değişimi dahi yapmadım dip çekimi yapmadım cam silmedim 10 günlük tatilde 1 yavru dahi kaybetmden beni bekleyen bir akvaryumum oldu.
Belki biraz daha eklemeler düzenlemeler yayparmıyım bilmiyorum ama bu haliyle bensiZ gayet iyi........

Mini Gölüm

https://www.akvaryum.com/kullanim_kilavuzu.aspil yazım yukardaÖncelikle herkese sağlıklı ve güzel günler dilerim.Birinci yazımda aslında Akvaryumumu kuruluşumu duygusal bir dille ele almıştım sayfanın kişisel bir blog olduğunu san...

Mini Gölüm

Evet arkadaslar çoğumuzun hayali kendi başına sadece yem ve izlemesi olan bi akvaryum yaptım. Karar vermek 1 saatimi aldı inşaa etmek 4 ayımı diye bilirim. Ama hala eklemeler yapıyorum.Çok zor değildi büyük bir cam akvaryumu çöpün yanında bul...